V současné době do terapie již nové klienty nepřibírám. Kapacita je naplněna. 

Prosím, zkuste případně kontaktovat jiné terapeuty. Seznam se nachází v „Kontakty na terapeuty“.

psychoterapie

Psychoterapie je setkání dvou lidí… jedná se o společnou cestu, ve které prohlížíme Vaší krajinu duše, společně hledáme a nacházíme, zkoušíme nové věci a postupně rozsvěcujeme různá zákoutí vnitřního světa… 

… abychom se mohli s odstupem času podívat na intenzivní proces, který Vám pomáhá být více sami sebou, s přijetím a větší spokojeností. 

Kromě jiného je to převyprávění svého příběhu a uchopení v novém a širším kontextu. Je to metoda, jejíž účinnost je jednoznačně vědecky potvrzena.


první seTKÁNÍ

První setkání slouží k tomu, abychom se zorientovali v tom, s jakým problémem přicházíte. Tato úvodní fáze může trvat i několik sezení, protože důležité informace a souvislosti se mohou vynořovat postupně. Součástí této fáze je též vzájemná domluva na cílech psychoterapeutické práce a na frekvenci sezení. Cíl terapie i četnost setkávání se samozřejmě mohou v průběhu spolupráce měnit.

Během terapeutického procesu využívám řadu metod. Ty Vám mají dopomoci k tomu, abyste lépe porozuměli svému problému, osvojili si nové dovednosti nebo dokázali snáze přijmout sami sebe takové, jací jste, a naučili se lépe využívat své vlastní zdroje, které již máte k dispozici. Někdy je přitom zapotřebí, abyste se vystavili pocitům, kterým se běžně vyhýbáte či abyste se naučili lépe zacházet se svými emoci a potřebami. V případě, že by Vám můj přístup nevyhovoval, můžete mi to vždy sdělit a společně pak můžeme zkoušet jiné metody. Máte samozřejmě kdykoli vždy právo požádat o doporučení na jiného odborníka či terapii zcela ukončit.

Individuální sezení

Psychoterapie se dotýká témat sebepřijetí, hodnoty, vztahů, svobody a omezení, potřeb a jejich naplňování, spokojenosti a zklamání. Mám zkušenost, že postupné odkrývání obsahů naší duše, práce s emocemi, zabývání se tématem zodpovědnosti a smyslem vede postupně ke změně. Sezení je impulz, který nasměruje, ta hlavní práce přichází po něm. Využívám koncept tzv. psychodynamické psychoterapie (hlubinné, zabývající se nevědomím a vztahy) v kombinaci s kognitivně-behaviorální terapii a na řešení zaměřený přístup.

Jak sezení probíhají?

Prostor vytváříme společně. Důvěra se buduje postupně. Ze začátku se ptám na zkušenosti s terapií… Co vyhovovalo, co ne? Jaké jsou představy o terapii? Co očekáváte? Z čeho máte největší obavu? 

Pomáhám Vám zvědomit si, „o co vlastně jde“, co vás podporuje a co brzdí. Společně se domlouváme na čem budeme pracovat a jakým způsobem. Co mohu nabídnout a jakou formou . Zajímá mě Vaše historie, podrobnosti, postoje, silné zkušenosti, aktuální problémy. Používám různé přístupy. Dovoluji si poukazovat na některé oblasti, které jsou z mého pohledu důležité. Občas zadávám úkoly, samozřejmě dle dohody. 

Základním východiskem mé práce je respekt k Vašemu prožívání a mentálnímu světu. Důležitá je pro mě poctivost v práci a maximální možné porozumění Vašemu vnitřnímu světu.

možnosti a cena

INDIVIDUÁLNÍ

900 KČ / 60 MIN

ON-LINE PO 16H

1200 kČ / 60 MIN

platby a podmínky

Platby jsou hrazeny na místě po proběhlé konzultaci, případně převodem na účet na základě vystavené faktury. 

Pokud zjistíte, že se nemůžete připojit nebo dorazit, prosím o zrušení konzultace co nejdříve telefonicky či formou SMS. Konzultaci lze bez náhrady zrušit 48 hodin předem. 

Konzultaci, kterou nezrušíte do té doby, je nutné uhradit. 

Děkuji za pochopení. 


diskrétnost a mlčenlivost

Zaručuji diskrétnost a mlčenlivost. Vzhledem k tomu, že nemám smlouvu se zdravotními pojišťovnami, Vaše citlivé údaje nejsou  součástí zdravotnické dokumentace a nemá k nim přístup žádná další osoba. 

Ve své práci se řídím principy obsaženými v etickém kodexu Evropské psychoterapeutické asociace. Jsem členem České asociace pro psychoterapii, čímž se zavazuji k pravidlům „psychoterapeutického cechu“. 

Informace, které se během terapie dozvím, jsou důvěrné, zůstávají jen mezi námi. Předání informací o průběhu, formě či obsahu konzultací dalším osobám či institucím je možné výhradně jen s Vaším souhlasem. 

Službu nabízím po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě. Počet a frekvence konzultací je otázkou domluvy, stanoví se dle potřeb klienta a závisí na typu problému a pomoci. 

 

Objednání

MUDr. Michal Raszka, PhD.

kDE TERAPIE PROBÍHÁ?

Terapeutická místnost „K SOBĚ“

Zámecké náměstí 26, 738 01 Frýdek-Místek

Dům U Erbu – 2. patro, místnost 307. Zvonek – kód 2.

Naproti Antikvariátu Pod Svícnem.

Ze Zámeckého náměstí jděte ulicí Řeznickou – vchod je z druhé strany Domu U Erbu.

Parkování je možné na Zámeckém náměstí za 20 Kč/hod, nebo zdarma v Kauflandu na Revoluční 3470.

 

Pokud máte zájem o informace ohledně plánovaných seminářů, článků, jiné inspirace...

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU MÉHO NEWSLETTERU

Nespamuji, snažím se nebýt otravný, kdykoli se odhlásíte :).

Přihlášením souhlasím se shromažďováním, uchováváním a zpracováváním mých osobních údajů v souladu s podmínkami jejich ochrany. Rozumím, že mám právo kdykoli tento souhlas odvolat.