Zvu Vás na komplexní výcvik Motivačních rozhovorů (48h akreditováno MPSV), který se bude konat na podzim 2024. 

KDY? 3 dvoudenní víkendová setkání, 21.-22.9., 26.-27.10., 23.-24.11.2024 vždy od 9h do 16:30h

KDE? Frýdek-Místek, prostory Planety – Montessori základní školy

CENA? 9000 Kč za celý výcvik (možnost rozdělit splátky dle dohody)

 

Jak mohu lidem pomáhat ve změně? 

Lze vůbec někoho motivat?

A co práce s někým, kdo se změnit vlastně nechce? 

Jak je to s odpovědností za změnu?

Motivační rozhovory jsou přístupem, který je mířený na práci se změnou. Je to efektivní metoda, která spočívá ve specifickém způsobu komunikace v souladu s dobrým porozuměním principům motivace. Motivační rozhovory kladou důraz na spolupráci a vlastní kompetence klienta, pracují s jeho vnitřní motivací. Efektivita tohoto přístupu je ověřena výzkumy.

DVOUDENNÍ ÚVODNÍ KURZ (16H)

Číslo akreditace: A2020/0981-SP/PC

PRO KOHO?

– sociální služby (změna problémového chování, životosprávy, návyků, nespolupracující klient, navázání kontaktu)

– zdravotnictví (doporučení, změna životosprávy, užívání medikace u  pacientů s obezitou, cukrovkou, srdečním onemocněním apod.) 

– psychiatrie a psychoterapie (nabízení psychofarmak a dalších možností léčby, změna životního stylu, motivace ke změně obecně)

– školství (práce s dětmi a mladistvými)

JAk fungují?

Naše porozumění procesu změny nám umožní odhadnout, v jaké fázi se klient nachází a dle toho reagovat. Výzkumy ukazují, že lidé, kteří slyší sami sebe nahlas vyjádřit své představy o změně a určitý závazek, mají větší pravděpodobnost, že tuto změnu skutečně provedou. 

Dále se klade důraz na to, abychom se vyhnuli „napravování“ a nevyžádaným radám, či dobře míněnému „vyhrožování“, které zákonitě narušují vzájemnou spolupráci. 

V rámci motivačních rozhovorů empatickým způsobem podporujeme klienty, aby mluvili o svých potřebách a důvodech, proč se chtějí změnit. Navozené uvědomění urychluje proces změny. Úkolem pracovníka je pomocí naučených způsobů rozvinout rozhovor o změně a závazku. 

Motivační rozhovor je obecně krátkodobé poradenství, které se odehrává v průběhu několika sezení, ale její principy lze s klienty používat úspěšně neustále. 

Díky těmto intervencím lze zásadně ovlivnit způsob naší práce v prospěch náš (menší námaha, možnost opřít se o tento přístup) a klienta (dopad na změnu).

change-4056014_1920

Máte-li zájem o kurz, kontaktujte mě...

MUDr. Michal Raszka, PhD.

Pokud máte zájem o informace ohledně plánovaných seminářů, článků, jiné inspirace...

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU MÉHO NEWSLETTERU

Nespamuji, snažím se nebýt otravný, kdykoli se odhlásíte :).

Přihlášením souhlasím se shromažďováním, uchováváním a zpracováváním mých osobních údajů v souladu s podmínkami jejich ochrany. Rozumím, že mám právo kdykoli tento souhlas odvolat.